Pokud se vám tento e-mail nezobrazí správně, klikněte zde.
 Twitter Blog Facebook
newsletter 11/2011
INTERNETOVÉ BUBLINY - The Internet is not a bubble

MÁTE SLOVO

DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO!

Zdravím vás při čtení již třetího čísla newsletteru Internetové bubliny.
Dnešním vydáním uzavíráme první „kvartál“ od vzniku newsletteru, který byl zásadním pro další směřování celého projektu. Získali jsme mnoho cenných informací a dat, když jsme intenzivně monitorovali všechny dostupné údaje - s očekáváním jsme obnovovali stránku se statistikami a radovali se z rostoucího počtu otevření a kliknutí na jednotlivé odkazy vedoucí na celé články.

Jménem celého SOVA NETu vám děkuji za velmi pozitivní reakce na předcházející čísla, ale také za cenné náměty a nápady, které jistě využijeme při přípravě čísel dalších!

Petr Mikšovič,
jednatel společnosti SOVA NET, s.r.o.

BUBLINA MĚSÍCEONLINE SOCIÁLNÍ SÍTĚ


Online sociální sítě jsou bezpochyby jedním z moderních trendů a jejich význam se díky mimořádné oblibě mezi uživateli stále zvyšuje. S rostoucí konkurencí mezi samotnými sociálními sítěmi se navíc zrychluje jejich vývoj, doslova každým dnem přibývají nové možnosti a dochází také ke stále důkladnější profesionalizaci. Tyto systémy se tak stávají mocnými nástroji firemní propagace.

Marketing na sociálních sítích se dnes stává jedním ze zajímavých segmentů firemních investic. Máte-li i vy v plánu zaměřit se na tuto oblast, podívejte se, která sociální síť pro vás vzhledem k charakteru vašeho oboru a individuálním požadavkům představuje ten nejvhodnější komunikační kanál.

celý článek

BUBLINY ZE SÍŤE


1
STRÁNKY GOOGLE+ MÁ NÁRODNÍ KNIHOVNA, ČESKÁ TELEVIZE A MALL.CZ
Google+ se otevírá firmám a organizacím, ty se mohou nyní jednoduše přiblížit svým příznivcům a zákazníkům. Celosvětové spuštění Stránek Google+ slibuje zajímavou změnu v komunikaci se zákazníky a příznivci značek a společností.
číst více »
2
27% PROVOZU ODKAZUJÍCÍHO NA STRÁNKY FACEBOOKU PŘICHÁZÍ Z GOOGLU
Studie analytického nástroje pro sociální síť Facebook, ukázala, že vyhledávače jsou hlavním zdrojem provozu pro Facebook a tvoří 34% všech externích odkazů. Google byl v realizované studii představen jako lídr mezi ostatními vyhledávači, který v hodnoceném období na Facebook poslal 27,57% veškerého externího provozu.
číst více »
3
GOOGLE+ PŘEKROČIL HRANICI 50 MILIONŮ UŽIVATELŮ
Podle neoficiálních údajů překročila sociální síť Google+ hranici 50 milionů uživatelů. Tohoto počtu uživatelů dosáhl Google+ ve velmi krátké době, za pouhých 88 dní. Podle současných odhadů roste počet uživatelů této sociální sítě zhruba tempem 2 milionů uživatelů denně.
číst více »

BUBLINOVÝ DEBRIEF

NEJ ČESKÉHO FACEBOOKU

Facebook jako nevýznamnější online sociální síť v České republice aktuálně eviduje přes 3.430.900 uživatelů, což je více než třetina celé české populace a více než polovina tzv. internetové populace. Každý měsíc navíc vzroste průměrně o 40.000 uživatelů. Nejpočetnějšími skupinami jsou přitom lidé mezi 25-34 lety a mezi 18-24 lety, dohromady tvoří 58 % všech uživatelů z České republiky. Třetí nejpočetnější skupinou je pak populace mezi 35-44 lety, která tvoří zhruba 15 % uživatelů.

Největší českou facebook stránkou je přitom „Nemyslíš, zaplatíš!“, o kterou se zajímá bezmála půl milionu uživatelů, tedy téměř 15 % všech uživatelů. Druhou největší je pak stránka „Xparfemy.cz - exclusive Essentials“, která má přes 340.000 fanoušků a aktuálně velmi rychle roste.


SEMINÁŘE

Sociální sítě pro firemní propagaci Naučte se prakticky využívat Facebook a další sociální sítě pro marketingové účely!

 

Již ve čtvrtek 24. listopadu!

 

Přihlaste se na seminář »


ANALÝZA ZDARMA

Novoroční přání se běžně řeší na poslední chvíli a plány na „zlepšení“ z loňského roku tak opět padnou, jako loni… a předloni… nebo ne?

 

Připravili jsme pro vás přehled možností, nechte se inspirovat »


BUBLINA NA ZÁVĚR

SOCIÁLNÍ SÍTĚ DNEŠKA
Sociální sítě jako takové nejsou žádnou novinkou – lidé se vždy sdružovali do určitých skupin, ve kterých vznikaly různé vztahy, a budovala se důvěra mezi jednotlivými členy. Fenoménem dnešní doby je částečný přesun těchto skupin do online prostředí a to s výhodami i nevýhodami, které toto propojení s internetem přináší. Přitom je stále obtížnější vyznat se v již širším spektru online sociálních sítí, rozhodovat o jejich strategickém využití a následně jejich prostřednictvím kvalitně komunikovat a využívat jejich potenciál. Věříme, že dnešní Rublina měsíce Vám pomohla v lepší orientaci a že třeba i přinesla nové myšlenky pro plánování komunikace vaší společnosti.
Nezaujalo vás téma internetových bublin? Rádi byste se dozvěděli o jiných tématech?
Dějte nám vědět, co vás zajímá na stránce newsletteru Internetové bubliny.
Nechcete-li Internetové bubliny nadále odebírat #NE#klikněte zde#NE#.
Copyright © Internetové bubliny - SOVA NET, s. r. o., 2011 | Obchodní sdělení
 SovaNet