Festival Ibérica nabídne v Brně, Praze a Čechách pod Kosířem ochutnávku iberoamerické kultury. Hlavní hvězdou bude tanečnice María Moreno

Jako každý rok podporujeme festival iberoamerických kultur IbéricaPřijměte naše pozvání a přečtěte si, na co se letos můžete těšit.

Festival iberoamerických kultur Ibérica se letos uskuteční v termínu od 19. do 29. srpna. Kromě galakoncertu v romantických prostorách hradu Špilberk, jehož protagonisty budou již tradičně nejlepší umělci současné flamenkové španělské scény v čele s tanečnicí Maríí Moreno, se můžete těšit také na nefalšovanou atmosféru nostalgické i vášnivé hudby Jižní Ameriky.

Iberica 2021

Čestným hostem festivalu je letos Kolumbie, jejíž kultura se otiskne nejen v přehlídce hispánské kinematografie v kině Art, ale také v doprovodném programu a v dramaturgii hudebních vystoupení. Z Kolumbie pochází i autorská dvojice Mantilla-Chaparro, jejíž uměleckou instalaci Unibirds inspirovanou nesmírnou biodiverzitou Kolumbie bude možné zhlédnout po celou dobu konání festivalu v Alfa pasáži.


Ani letos nebude na Ibérice chybět oblíbená Fiesta gastronómica na nádvoří Staré radnice, na níž se promísí hispánské gurmánské zážitky s tancem a hudbou. Pro zájemce z řad začátečníků i pokročilých jsou připraveny tvůrčí dílny flamenkového tance, argentinského tanga, salsy či flamenkové kytary.

Ibérica jako obvykle zavítá nejen do Brna, ale také do Prahy. V Jazzdocku se představí umělecká dvojice Emilia y Pablo a kolumbijsko-rakouský Das Kollektiv. Zámek v Čechách pod Kosířem letos hostí hudebně-taneční představení Azahar.

Ibérica toho však nabídne ještě mnohem víc. Podrobný program festivalu je k dispozici na festivalovém webu.

Autor: Lucie Elgales, 28. 7. 2021

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás

Your name *
Odesláním formuláře přijímáte naše Zásady zpracování osobních údajů.
Děkujeme za vyplnění formuláře.Odeslání formuláře se nezdařilo.