Marketingové novinky a tipy - říjen 2023

Podzim už je v plném proudu a přinesl nám hned několik marketingových novinek a tipů - pojďte se o nich něco dozvědět z našeho tradičního přehledu. Pohodlně se usaďte s šálkem kávy nebo čaje a ponořte se do světa online marketingu.

Přejeme příjemné počtení.

Nové parametry na Zboží.cz

Zboží.cz v říjnu přichází s novými kategoriemi a s úpravou některých již existujících. Nových kategorií se dočkaly například karetní hry nebo dílna. Smazány byly naopak podkategorie ve zbraních a střelivu. Další novinkou jsou parametry, díky kterým si uživatelé mohou vyfiltrovat jednotlivé nabídky či produkty a jejich informace se zobrazí v detailu produktu. Všechny změny na zboží.cz najdete zde.

Vytuněný brand s videoreklamou

Na sílu videoreklam se ve svém článku zaměřil Seznam na svém blogu. Video je totiž nejsilnějším formátem reklamy, a to díky tomu, že nejvíce stimuluje náš mozek. A že je video silným nástrojem chápe čím dál více marketérů - 90 % obchodníků ho považuje za nedílnou součást své strategie. Podívejte se, jaké videoreklamy zaujaly porotu Agenturní spolupráce roku a nechte se inspirovat.

Náš tip!

Chcete zaujmout videoreklamou i vy a nevíte, jak se do toho pustit? Rádi vám poradíme! Ozvěte se nám na e-mail obchod@sovanet.cz a my vás obratem kontaktujeme. Na ukázku naší video tvorby se můžete podívat tady.

Canva a nové AI funkce

Využíváte pro tvorbu grafiky svých reklam nástroj Canva? Pokud jste se pro Canvu ještě nenadchli, tak to možná změní nejnovější funkce. Do nástroje totiž přichází balíček plný nových AI funkcí. Ten se jmenuje Magic Studio a umožní vám snadno vytvořit design, prezentaci, infografiku, carousel, leták nebo dokonce i video. Podívejte se na video k novým funkcím a přečtěte si návod k jejich použití.

 

online marketing

Gmail zpřísňuje pravidla!

Nevyžádanou poštu nemá rád nikdo, a tak Google chystá zpřísnění požadavků na odesílatele hromadných e-mailů. Zbystřit byste měli, pokud odesíláte newslettery pro více než 5 tisíc adres na Gmailu najednou. Změny přijdou v únoru 2024 a požadují: umožnění snadného odhlášení odběru, ověření pravosti e-mailu pomocí SPF, DKIM nebo DMARC a odesílání chtěných e-mailů. Nejlepším řešením je k rozesílkám používat zavedené e-mailingové nástroje.

Jak na rotující reklamy na Instagramu?

Rotující reklamy jsou oblíbeným formátem. Jedná se o takzvaný princip carousel, který se po vzoru Stories posouvá do stran. Přidat můžete 10 obrázků a videí, což vám umožňuje v jednom celku obsáhnout hned několik souvislých produktů. Meta k těmto oblíbeným reklamám poskytla přehled tipů, které ocení všichni, koho tento formát reklamy zaujal. Jak na rotující reklamy zjistíte zde.

TikTok koketuje s předplatným bez reklam

V návaznosti na zprávy, že Meta nejspíš zvažuje možnost předplatného bez reklam pro Facebook i Instagram se začalo šuškat o tom, že nad placenou verzí bez reklam uvažuje i video platforma TikTok. Zatím se hovoří o částce kolem pěti dolarů za měsíc. Uvidíme, jak se bude situace na TikToku dále vyvíjet.

A to je od nás vše. Budeme se těšit zase za měsíc! :)

Autor: Tým SOVA NET, 10. 10. 2023

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás

Your name *
Odesláním formuláře přijímáte naše Zásady zpracování osobních údajů.
Děkujeme za vyplnění formuláře.Odeslání formuláře se nezdařilo.