Marketingové novinky a tipy - srpen 2023

Prázdniny jsou v plném proudu a my vám přinášíme pravidelnou várku novinek a tipů z oblasti marketingu. Hlavní roli bude tentokrát hrát Meta, ale dostaneme se také ke konkurenci ChatGPT nebo k hojně probíranému X.

Přejeme příjemné počtení :)

Threads - nová textová aplikace od Mety

Meta přišla s novou aplikací, která je zaměřena na krátké textové aktualizace. Svým vzhledem a funkcemi se podobá Twitteru. Středobodem aplikace je hlavní kanál příspěvků, které mají limit 500 znaků. Všechny příspěvky je možné lajkovat, repostovat a odpovídat na ně. S aplikací má Meta velké plány do budoucna - bude tak možná tvorba hlasových poznámek či možnost označování fotografií. V současné chvíli je aplikace dostupná v přibližně 100 státech, ale bohužel mimo EU. Budeme si tak na ni muset ještě nějakou chvíli počkat :)

Co je Instant Form Browser Add-On a jak ho použít?

V červnu 2023 společnost Meta oznámila doplněk Instant Form Browser Add-On pro reklamy na konverzi webových stránek. Jedná se o další způsob, jak shromažďovat potenciální zákazníky pomocí Mety. 

Doplněk Instant Form Browser Add-On vám umožní posílat uživatele na stránku vašeho webu pomocí reklamy. Během ní se v dolní části zobrazí tlačítko pro okamžitý formulář. Ten je určen pouze pro mobilní zařízení, protože k vytažení doplňku využívá prohlížeč Facebook.

O tom, jak lze doplněk použít se dozvíte více zde.

Meta přichází s novou certifikací

Nová certifikace od Mety na úrovni společnosti vám má zajistit, že je vaše firma společností Meta uznána jako firma s prokázanými digitálními znalostmi prostřednictvím ověřených certifikací, což může vést k efektivnějším kampaním. Jedná se o dosud nejvyšší úroveň uznání Meta Certification. Certifikovaní zaměstnanci mají prokazatelně vykazovat vyšší znalosti a odvádět kvalitnější práci. 

Samozřejmě to ale není tak jednoduché - aby se firmy mohly stát Certifikovanou společností, musí splňovat požadavky na způsobilost uvedené pro příslušnou certifikaci společnosti, které jsou popsány zde.

Nová konkurence ChatGPT

Už i do Česka se dostal AI generativní jazykový model Google Bard. Ovládá 40 jazyků a stejně jako Chat GPT je napojen na reálná data, takže pro vás může prohledat články či zdroje. Výhodou je jeho propojení s Googlem, díky kterému vás může v odpovědi přesměrovat na dané linky nebo ho můžete o ozdrojování odpovědí předem požádat. Mezi další skvělé vlastnosti patří například schopnost Bardem vygenerovanou tabulku otevřít v Google Spreadsheets.

Twitter

Je Twitter už minulostí? Přichází X!

Elon Musk se pustil do realizování své vize, a tak uživatele Twitteru čekalo (ne)milé překvapení - místo ikonky s ptáčkem je při spuštění aplikace čekalo velké X. Všechno se seběhlo velmi rychle, a to především pokud vezmeme v potaz, že Twitter budoval svou značku dlouhých 16 let. Elon Musk si přeje, aby X byla aplikace na všechno”. Kam bude aplikace dál směřovat uvidíme časem, nicméně spoustu lidí zastává názor, že se ubírá špatným směrem

Uživatelé chtějí personalizovaný přístup, ale zároveň se bojí sdílet data

Nebo to alespoň vyplývá z výroční zprávy State of Personalisation Report společnosti Twilio. Dochází tak samozřejmě k rozporu, protože personalizace a lepší komunikace mezi společnostmi a zákazníky je možná pouze díky sdíleným datům. Těch se ale uživatelé obávají z důvodu ochrany svých osobních údajů. Výsledky průzkumu ukazují, že je důležité, aby značky transparentně informovaly o tom, kdy, jak a proč shromažďují údaje, a aby měli zákazníci jasnější představu o tom, jak mohou z jejich sdílení profitovat.

Nové cílení v Skliku na životní události

S novou možností cílení přichází Sklik - vybral 10 významných životních událostí, ze kterých sestavil cílení. Cílením na události je možné si ušetřit práci i čas v orientaci a výběru z velkého množství zájmů o koupi. Jedná se o události jako je hledání bydlení, letní dovolená, narození dítěte nebo svatba.

 

Přerůstá Vám on-line marketing přes hlavu? Hoďte jej na SOVU! Napište si o úvodní konzultaci zdarma.

 

Přejeme vám krásné letní dny,

Autor: Tým SOVA NET, 6. 8. 2023

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás

Your name *
Odesláním formuláře přijímáte naše Zásady zpracování osobních údajů.
Děkujeme za vyplnění formuláře.Odeslání formuláře se nezdařilo.