Marketingové novinky a tipy za září 2022

Podzim nám svůj příchod dává chladným počasím velmi důrazně najevo. Tak si uvařte si čaj, udělejte si pohodlí na gauči a přečtěte si marketingové novinky a tipy za září 2022, tentokrát zaměřené na sociální sítě. A na závěr na vás čeká jedno pozvání :)

Conversion API – o co se jedná, proč se o něj zajímat a jak ho nastavit?

Rozhraní Facebook Conversions API je v posledním roce velmi populárním tématem. O co se vlastně jedná? Rozhraní API Conversions vytváří přímé spojení mezi vašimi daty a Facebookem. To pomáhá poskytnout zdroj konverzí navíc k metodám pixelové a offline metodě. Rozhraní API může být vnímáno jako záložní plán pro odesílání webových událostí, které lze použít pro atribuci konverzí a reporting, optimalizaci a cílení. Jeho použití je vhodné proto, že pixelovou metodu někdy trápí menší spolehlivost a problémy s připojením. Při použití API i pixelové metody si tedy zaručíte, že pošlete Facebooku kompletní sadu dat. API vám tak pomáhá v lepším reportování, přesnějším publiku a v lepší optimalizaci.

Nejjednodušší způsob, jak nastavit rozhraní Conversions API, je pomocí pluginu pro WordPress. Ten je navíc zdarma. Jedná se pouze o jednoduché řešení, ale běžnému uživateli postačí. Jak na nastavení se dozvíte zde.

Nový průvodce pro optimalizaci kampaní od Mety

Nová příručka pro marketéry od Mety přichází s novým rámcem Measurement 360. Ten umožňuje nový pohled na měření kampaní dle nových trendů, které se v roce 2022 u marketérů uchytily. Nový průvodce Mety slouží k přehodnocení marketingových výdajů a strategií celé řady firem, a to z důvodu velkých změn, kterými marketingové prostředí prochází. Measurement 360 pomáhá inzerentům využívat několik nejlepších měřících řešení a dodává marketérům kompletní pohled na cestu zákazníka bezpečným způsobem. Measure 360 tedy obsahuje nástroje, které pomáhají identifikovat úspěchy a opakovat je.

TikToku stoupá věrnost uživatelů

Pokud stále zpochybňujete sílu TikToku, možná je na čase svůj názor přehodnotit. Podle letošní analýzy Brand Keys Loyalty Leaders totiž TikTok zaznamenal v posledním roce silný vzestup loajality ke značce. Ze 100 zúčastněných společností se TikTok vyšvihl z 21. místa na 5. místo. Oproti tomu Facebook zaznamenal propad o 17 míst a Instagram o 6. Vzestup a pád značek na seznamu představuje obrat v prioritách spotřebitelů, z nichž mnohé lze přičíst pandemii.

Zajímá vás, jak na TikToku začít? Přečtěte si článek na našem webu.

Marketingové novinky září

Nové bezpečností funkce pro rodiče a teenagery na českém Instagramu

Víte, co dělají vaše děti na sítích? Důležitost kontroly si uvědomil Instagram a tak nově zavede možnost dohledu nad účtem dětí. Rodič tak bude mít přehled například o tom, kolik času jeho ratolest na sítích tráví či koho sleduje. Navíc se objeví možnost stanovit přestávky nebo nastavit denní limit pro používání Instagramu. K těmto novinkám tvůrci přistoupil z důvodu zajištění bezpečí na internetu.

Gated Lead aneb uzavřený obsah pro Lead Ads na Facebooku

Facebook přichází s funkcí Gated Content pro Lead Ads. Jedná se o potenciálně velkou a užitečnou aktualizaci pro marketéry, díky které může inzerent Facebooku povolit hostování souborů PDF, JPEG nebo PNG. Jakmile uživatel vyplní formulář, může si soubor okamžitě stáhnout, aniž by musel z prostředí odejít. Pokud vás zajímá, jak tuto aktualizaci využít, přečtěte si návod zde.

Srdečně Vás zveme na Management zónu!

Management zóna

Má Vaše firma srozumitelnou a uvěřitelnou strategii? A dokážete ji dostat na jeden list? Nebo ještě lépe, dokážete ji říci jednou větou? A co zaměstnanci ve firmě, řekli by stejnou větu jako Vy?

Nechte se inspirovat od Pavla Křepelky, MBA z ScaleUp Impact a Martina Imricha ze společnosti Safetica, jak správně přistoupit ke tvorbě strategie a jak s týmem takto komplexní téma strukturovaně uchopit a formulovat! Již ve středu 5.10.2022 ve 13:30 online z pohodlí vašeho domova či kanceláře.

Chcete se zúčastnit?

PŘIPOJTE SE ZDE

Heslo: 774292

A pokud už Vás nyní napadá dotaz k danému tématu, na který byste rádi slyšeli odpověď, napište nám ho do naší aplikace Bezones :)

 

Přejeme Vám krásné podzimní dny,

Autor: Tým SOVA NET, 30. 9. 2022

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás

Your name *
Odesláním formuláře přijímáte naše Zásady zpracování osobních údajů.
Děkujeme za vyplnění formuláře.Odeslání formuláře se nezdařilo.