Novinka od Googlu: sociální tlačítko „plus jedna“

6. 04. 2011 Tým SOVA NET

Google právě představil spuštění nového sociálního tlačítka, nazvaného „+1" (plus jedna). Podobně jako tlačítko Líbí se mi na Facebooku, umožní plus jedna záložkovat a sdílet oblíbené webové stránky, reklamy a výsledky hledání na webu. Jeho využití slibuje řadu zajímavých efektů v oblasti internetového marketingu a SEO.

Tlačítko +1 by se mělo objevit vedle výsledků vyhledávání nejdříve na Google.com a následně se plánuje jeho rozšíření na další jazykové verze vyhledávače Google. Aby se vám tlačítko plus jedna zobrazovalo a mohli jste využít jeho možností, musíte mít aktualizovaný profil na Google - je třeba se přihlásit a zahájit své připojení návštěvou stránky Google's experimental search site.

Sociální kruh na Googlu

Tlačítko +1 umožní uživatelům doporučovat a sdílet obsah se svými přáteli, přihlášení uživatelé budou vidět, zda lidé z jejich sociálního okruhu (Social Circle) doporučili prostřednictvím funkce plus jedna, některý z webů, který se objevil ve výsledcích vyhledávání. V současnosti je sociální kruh na Googlu založen na datech z Gmail, Google Talk, Google Contacts, Google Reader a Google Buzz. V blízké budoucnosti mají být inkorporovány také informace ze sociálních sítí jako je Facebook, Twitter nebo Flickr.

 


Hodnoťte: 12345

O autorovi

Tým SOVA NET

Tým SOVA NET

Tým SOVA NETu bedlivě sleduje dění a trendy internetového marketingu. Nejzajímavější události vám každý týden naservíruje v podobě novinek.


Rubrika: Blog Tagy: Google Facebook Sociální sítě Komentáře: (0)

Zapojte se do diskuzeFórum zatím neobsahuje žádné příspěvky.