Google přitopil před Vánoci. Rozjel české Nákupy

Nakupování vánočních dárků přes internet si můžete usnadnit novou službou Google Nákupy. Lokalizovaná nabídka zboží z e-shopů je v češtině a přibližuje se zavedeným konkurentům jako je Zboží.cz nebo HeurekaGoogle nově jen nepřekládá nabídku všech e-shopů do češtiny, ale zpřístupňuje sortiment tuzemských obchodníků. Zákazníci mohou využít aktuálního umístění a u vyhledaného zboží najít prodejnu v okolí.

Hledat a srovnávat zboží lze tradičně podle: názvu výrobku, klíčových slov, cenového intervalu, dopravy zdarma, filtru „nové zboží“. Odpovídající výsledky se zobrazují buď ve výpisu nebo obrazové mřížce.

Pod stromečkem bude zatím hlavně elektronika

Česká republika je v pořadí čtrnáctou destinací této služby. Google rozjel projekt zatím s našimi největšími hráči na trhu, jako je Alza, Mall nebo Kasa. Nechybí tedy hlavně žádaná elektronika, brzy přibudou hračky a domácí i sportovní potřeby. Oproti dosud ve vyhledavači dostupné funkci Google Products obsahují nové Nákupy detailnější informace i externí recenze přímo od partnerských obchodů.

Kvalita feedu přitom ovlivňuje pozici výpisu ve výsledcích. Data zadávají obchodníci sami skrze zatím bezplatné Google Merchant Center, můžeme tedy očekávat rychlý nárůst registrovaných prodejců a rozšíření sortimentu. Proč by někdo váhal zvýšit registrací zdarma návštěvnost svého internetového obchodu?

  • Samy Nákupy nechtějí být prodejním kanálem, zprostředkovávají pouze informace. Jde tedy o další část skládačky v propojeném systému internetového marketingu od Analytics přes AdWords až po +1.
Autor: Tým SOVA NET, 5. 12. 2011

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás

Your name *
Odesláním formuláře přijímáte naše Zásady zpracování osobních údajů.
Děkujeme za vyplnění formuláře.Odeslání formuláře se nezdařilo.