Snažíte se svůj pracovní tým koordinovat z domu?

Máme pro vás užitečné tipy na #SEEYOUSOONKY, jak neztratit ten správný drive a
motivaci, která žene vás i kolegy dopředu.

Základem je pravidelná a efektivní komunikace, při které se můžete vidět i slyšet = Neztrácejme víru v náš body language

E-mail nebo chat nemůže nahradit osobní schůzku, kde si často mnohem efektivněji ujasníte zadání i případné limity v zakázce. V současné době si ale situace žádá mnohem kreativnější řešení, které dočasně nahradí osobní kontakt. Jistě jste si někdy říkali, kéž bychom si ze schůzky udělali audio záznam, abychom si pamatovali všechny detaily jednání?

No vidíte! A s nástroji tzv. video komunikace to nikdy nebylo jednodušší. Pracovně jsme je nazvali “SEEYOUSOONKY” z anglického see you soon (brzy se uvidíme). Nejen, že video konference a meetingy pomáhají udržet motivaci a rychlejší sdílení nápadů a informací, ale dokáží dočasně podpořit i takový ten příjemný pocit, že v tom opravdu nejste sami a svět se točí dál. Připravili jsme pro vás přehled našich seeyousoonek, které používáme v komunikaci mezi sebou i s klienty, inspirujte se a NEVÁHEJTE se s námi spojit, pokud potřebujete od nás s video schůzkami poradit. RÁDI VÁS UVIDÍME.

Kritéria výběru pro dnešní článek

 • Lze spustit kamera = trošku toho kolegiálního lidského tepla, úsměvu i podpory
 • Lze sdílet obrazovka = v reálném čase můžeme společně sledovat na to samé (dokument,
 • prezentaci, atp..)
 • Lze u toho chatovat = neztrácíme tak prostor pro průběžné dotazy
 • Lze nahrávat a udělat záznam = podělíme se i s kolegy, kteří potřebovali být v čase schůzky
 • jinde
 • Lze komunikovat s minimálně více jak 5 lidmi naráz = každý máme holt to trvalé bydliště
 • někde jinde…
 • V hromadné konferenci využijete mnoho svých dovedností, které jste nasbírali v běžném kontaktu.

Např.: Jak být přesvědčivý a neztratit se v davu…:)

 

 NOVINKA ZOOM.US

Pořádnou poradu na min. 2 hodinky s celým týmem zvládneme s nástrojem ZOOM.US
Když potřebujete propojit více konferenčních místností, důležitých jednání s klienty i z domova přes
mobi, tablet či desktop.

 Zoom vám pomůže během během pár sekund a zároveň vám poskytne:

 • Vysokou kvalitu video signálu
 • Vysokou kvalita zvuku
 • Počet účastníků - 100 v neplacené a v placené klidně 1 000 účastníků

Jak začít?

Stáhnete si na www.zoom.us/download aplikaci na svůj počítač a jednoduše vytvoříte MEETING. Pozvánku na meeting pak rozešlete svým kolegům i s odkazem na zoom.us. K meetingu nastavíte začátek, ale i kdykoli dříve můžete vy i účastníci do schůzky vstoupit a začít. Ve chvíli, kdy na vytvořený meeting kliknete tlačítkem START, účastníky schválíte (připustíte) a schůzka začíná.

 V průběhu schůzky můžete jednoduše:

 • Ztišit účastníky, vypnout jim video
 • Sdílet si obrazovky
 • využít velmi pěkný whiteboard, na kterém můžete kreslit a výsledky (plachty) si uložit k sobě
 •    na PC
 • Zapínat a vypínat nahrávání
 • Ze schůzky můžete odejít a zase se do ní vrátit
 • Zvát další kolegy na schůzku můžete i v průběhu schůzky

V neplacené verzi nástroje v pohodě vytvoříte meetingy a kvalitně se uslyšíte i uvidíte. Má omezení časového trvání jednoho meetingu na 40 min. Ale aspoň vás to nutí ke stručnosti:-) Placená verze nabízí volitelné doplňky pro ještě větší schůzky, rozšířené možnosti zvuku, rozšířené nahrávání do cloudu, software pro propojování místností a tvorbu webináře, které mohou být přidány kdykoli

Na takové ty schvalovací “rychlovky”

GTalk, neboli Hangouts zažívá renesanci. V případě, že využíváte Gmailu, máte možnost komunikovat přes video se svými kolegy. V chatovacím okénku kliknutím na ikonku kamery zahájíte videohovor a pozvete další účastníky. Pokud jste fanoušci Gmailu, bude se vám líbit i náš tip na další vychytávku. Ačkoliv je Gmail sám o sobě dobrý komunikační nástroj, některé užitečné funkce v něm chybí. Jednou z těch základních věcí je mít u odeslaného e-mailu možnost sledovat, zda na něj někdo odpověděl a pokud do určitého času neodpoví, notifikovat o komplikacích s reakcí. Novinka Gmelius pomáhá zvýšit efektivitu hlavně z hlediska uživatelské přívětivosti (UX) a pomůže vám komunikaci v Gmailu lépe spravovat.

Máte ještě instalovaný SKYPE? Možná je na čase ho oprášit. Doporučili bychom ho pro menší skupiny lidí do 10 zaměstnanců, kde je potřeba během hodinky ujasnit si opravdu základní věci. Přes sdílenou obrazovku opět proberete řešení projektů a nejen díky chatu date prostor všem pro dotazy i zaslání si dodatečných podkladů.

Řešíte porady schůzky za běhu? Aplikace WHATSAPP v mobilu vám umožní rychlý video hovor, kde i z výrazu tváře poznáte na klientovi, zda všechny výhody vaší nabídky chápe a jaké jsou případné nejasnosti.

Neplní naše kriterium 5 a více lidí (ve verzi zdarma)

Cisco WebEx zvládne videokonference bez problému, je určeno pro větší podniky. Zatím zdarma
umožňuje propojit jen dva lidi.

Join.me začátečníkům ve videokonferencích pomůže vyřešit video schůzky v neplacené verzi pouze
do 3 lidí..

PŘIPRAVILI JSME PRO VÁS I RYCHLE ŘEŠENÍ SDÍLENÍ SI INFORMACÍ Z PORAD A ÚKOLŮ mezi vámi a klientem.

Rádi vám poskytneme v této ošemetné době náš nástroj XDESK, který vám pomůže přehledně si posílat podklady, zadávat úkoly, schvalovat cenové kalkulace i efektivně řídit projektový tým. Zatím neumí video konference, ale je náš:-)

 

Tipy na příjemný body language “od pasu nahorů”

Někteří z nás se již stali trend setteři v podomácku vyladěném outfitu a díky své pohodové vizáži vytváříme dojem, že jsme na prázdninách nebo na dovolené. Buďme k sobě ohleduplní a připravme se i na video schůzky s cílem, že nás někdo uvidí a očekává plné nasazení, navoďme atmosféru seriózního jednání.

 

Dávejte si pozor, zda nesedíte zády k oknu, vaši ranní snahu vypadat reprezentativně lehce zhatí paprsky slunce, které z vás udělají tajemnou postavu v temné komoře.

 

Další tipy na komunikaci online připravujeme…

 

Autor: Ing. Michaela Náplavová, 19. 3. 2020

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás

Your name *
Odesláním formuláře přijímáte naše Zásady zpracování osobních údajů.
Děkujeme za vyplnění formuláře.Odeslání formuláře se nezdařilo.