Nová sociální síť: Google+

Google přichází s dlouho očekávaným a pilovaným projektem sociální sítě, který se má stát účinnou konkurencí Facebooku. V současné době je Google+ plus.google.com ve fázi testování a mohou se k němu přidat pouze pozvaní uživatelé (od 8.7. je již Google+ otevřen všem uživatelům, kteří mají účet u Google – viz. @GooglePlusTweet). Fáze Field testu má ukázat nedostatky a možnosti pro implementaci dalších prvků. V čem má být Google+ lepší než Facebook? Nový projekt nabízí především přehlednost a snazší užívání, má být chytřejší a otevřenější. 

Pro používání Google Plus je nutné vytvořit si profil, podobně jako na Facebooku. Zadat do něj povinně musíte pouze vaše skutečné jméno a fotografii, další informace o sobě už publikovat nemusíte. Je to právě ochrana soukromí, kterou chce Google uživatelům své sociální sítě nabídnout a odlišit se tak od konkurence.

Kruhy přátel a další nové funkce

Základní vzhled stránky na Google+ je podobný Facebooku, ačkoliv z grafického hlediska je uživatelsky příjemnější, jednodušší. Významnou změnou a inovací, kterou Google Plus nabízí, jsou Kruhy přátel. Ty si můžete jednoduše vytvářet sami a rozhodovat o tom, koho zařadíte do vybraných kruhů a jaké informace v rámci nich budete sdílet. Google tak chce respektovat hranice vašeho soukromí, které máte a chcete mít. Díky funkci Kruhy přátel můžete sdílet soukromé informace se svou rodinnou, pracovní záležitosti se svým šéfem a kolegy a fotky z večírku pouze s vybranými přáteli.

Mezi další nové funkce patří například Sledování. Google+ umožňuje podobně jako Twitter sledovat a odebírat materiály od někoho kdo vaše informace vidět může a nemusí. Nová sociální síť nabídne také službu Témata. Ta vám nabídne tematické výstřižky informací z webu, které by vás mohly zajímat. Velkou inovaci přináší Google Plus ve virtuální komunikaci online, nabízí totiž službu podobnou videokonferenci, která umožní video a hlasový přenos vaší virtuální diskuse.

Podle serveru Lupa.cz vyjde Google Plus vstříc zejména lidem, kteří jsou více nároční na své soukromí. Do budoucna lze také předpokládat, že nová sociální síť pomůže sociálním nástrojům Googlu, kterým se zatím tolik nedařilo. Zejména tlačítko +1 by mělo jít se spuštěním projektu Google Plus jednoznačně nahoru.

Autor: Tým SOVA NET, 4. 7. 2011

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás

Your name *
Odesláním formuláře přijímáte naše Zásady zpracování osobních údajů.
Děkujeme za vyplnění formuláře.Odeslání formuláře se nezdařilo.