Twitter mění podobu. Komu tím prospěje?

Vývojáři představili na oficiálním blogu Twitteru jeho nový vzhled. Běžní weboví uživatelé jej budou moci zhodnotit až během několika dnů či týdnů. Nyní je tedy spíše čas na prognózy, co vylepšením Twitter vůbec sleduje a co může jakákoliv změna znamenat pro malý český rybník. Může tím „síť ajťáků“ prospět snížení propastného rozdílu mezi jeho 80 tisíci aktivních uživatelů a aktuálně téměř 3,5 miliony registrovaných účtů na Facebooku v Česku? Hodlá přilákat také více inzerentů?

 

Kupředu levá

Přesun informací o účtu zprava nalevo, tweety opačným směrem. Možnost prohlédnout si média zahrnutá ve 140 znacích ve stejném panelu. Snazší orientace skrze sekce Home, Connect a Discover. Přehledný profil Me i zjednodušení ovládání někdy skrytého za nejasnými @(odpovědi/zmínky) a #“ (hashtag/štítkování) znaky. To vše by mohlo napomoci Twitteru k jeho rozšíření nejen v Česku. Většinou jsou změny momentálně vnímány jako posun k lepšímu.

Můžete vcelku přehledně tweetovat a dozvědět se počet reakcí a retweetů. Najdete jednoduše i vše, co se vás týká - jaké tweety se komu líbí nebo kdo vás začal sledovat. Nechybí ani nabídka informací, které by vás teprve mohly zajímat nebo je sledují vaši známí. Stále však s problematickou lokalizací služby – češtinu ani národní trendy tedy nehledejte.

Spíše tedy pro reklamu?

Inzerce frčí stejně jako masové používání Twitteru spíše v celosvětových než českých vodách. Příjmy Twitteru tam představují dosud zejména služby Promoted Tweets, Trends a Accounts. Nové tzv. Enhanced profile pages s twitterovými bannery pro firemní weby nebo propracovanou analytikou by přesto mohly v příštím roce znamenat alternativu k firemním stránkám na Google+ nebo Facebooku i na českém trhu. Zde Twitter zatím používají mobilní operátoři nebo internetové obchody spíše jako doplňkový komunikační kanál zákaznické podpory.

  • Vyzkoušejte si nový vzhled Twitteru už nyní v mobilním telefonu, aplikace pro iOS a Android již byly aktualizovány. Běžní uživatelé webové podoby Twitteru se novinek dočkají průběžně v nejbližších hodinách či dnech.
Autor: Tým SOVA NET, 11. 12. 2011

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás

Your name *
Odesláním formuláře přijímáte naše Zásady zpracování osobních údajů.
Děkujeme za vyplnění formuláře.Odeslání formuláře se nezdařilo.