Festival španělské kultury Ibérica 2012

Festival španělské kultury Ibérica 2012

Devátý ročník festivalu IBÉRICA proběhne od 14. do 18. srpna 2012 v Boskovicích, v Brně a v Praze. Snažíme se rozjasnit zachmuřenou krizovou atmosféru panující v českomoravské kotlině a přivážíme ze Španělska opět skvělou hudbu a tanec, obojí jako vždy plné slunce a pozitivní energie!

Obdivovatelé flamenka se tentokrát mohou těšit na to nejlepší, co nabízí současná španělská flamenková scéna: pro devátý ročník se nám podařilo získat fenomenální tanečnici Belén López s její skupinou. Pětadvacetiletá Belén je jednou z významných představitelek mladé flamenkové generace. Ve svých projektech se nebrání inspiracím z jiných žánrů, avšak její taneční projev vždy respektuje esenci a kořeny autentického flamenka. Ne nadarmo nám její dechberoucí staccatové zapateado v něčem připomíná atmosféru, kterou před několika dekádami dokázala na pódiu vytvořit legendární Carmen Amaya!

Belén López vystoupí 17. 8. v Praze a 18. 8. na závěrečném galakoncertě v Boskovicích.

Bohatá bude rovněž letošní nabídka tvůrčích dílen – obzvlášť pro tanečníky a tanečnice. Dvě úspěšné protagonistky předchozích ročníků Ana Cali a Lucía Guarnido tentokrát přijíždějí na Ibériku v roli lektorek. Věříme, že výuka těchto dvou osobností flamenkového tance se stane pro mnohé tanečníky a tanečnice tou nejlepší motivací.

Více o dění kolem přípravy letošního ročníku festivalu sledujte na www.iberica.cz
Získané certifikáty
  • Google Analytics IQ
  • Google Advertising Professional