Iberica 2009 hostí slavné klavíristy

Iberica 2009 hostí slavné klavíristy

Španělské rytmy, originální umělecké výkony a přátelská atmosféra charakterizují festival iberských kultur s názvem Iberica 2009. Co všechno návštěvníky šestého ročníku festivalu, k jehož partnerům patří také společnost SOVA NET, čeká? Přečtěte si čerstvé dramaturgické novinky! 

Koncerty, dílny a filmový festival

Festival Iberica 2009 s sebou přinese netradiční spojení jazzu a flamenka a oslaví sté výročí narození předního španělského skladatele Isaaca Albénize. Jako hlavní hvězda festivalu se představí klavírní virtuóz Sergio Pamiez se svojí skupinou, kterého flamencovým tancem doprovodí „zázračné dítě z Granady", tanečnice Ana Cali. Milovníci klavírní hudby budou moci obdivovat také umění Gustava Díaze, který posluchače seznámí s Albénízovým celovečerním cyklem Iberia.

Součástí šestého ročníku festivalu Iberica 2009 budou také hudební a taneční workshopy vedené zkušenými lektory. Výuku flamenka povede tanečnice Carmen Alvarez, kytaristy povede Miguel Corral a hrát na kastaněty vás naučí tanečnice Virginia Delgado. Na festivalu nebude chybět ani doprovodný program v podobě promítání filmů se španělskou tematikou.

SOVA NET a Iberica: partnerství, které funguje

Proč se SOVA NET znovu rozhodl stát partnerem festivalu? Tradiční kulturní událost patří k vrcholům léta. Za šest let svého fungování se stala akcí, na které se setkávají nejen umělci z několika zemí světa, ale také významní představitelé jihomoravského kraje a jeho obyvatelé. Účastí na festivalu se SOVA NET podporuje přínosnou kulturní výměnu a přispívá tak k evropské integraci České republiky.

Přijďte se podívat na festival Iberica 2009 a zažijte na vlastní kůži jedinečnou atmosféru plnou slunce a španělských rytmů!

Více informací o festivalu najdete na stránkách www.iberica.cz.  

Získané certifikáty
  • Google Analytics IQ
  • Google Advertising Professional