Marketingové tipy a novinky za červenec 2021

Prázdniny jsou v plném proudu, ale my jsme pro vás opět připravili přehled červencových novinek a tipů ze světa online marketingu. Co je tedy nového?

Na jaře proběhly změny v partnerské síti Skliku

V rámci boje proti miss klikům deaktivoval Sklik ve své partnerské síti řadu ploch, které generovaly značné množství prokliků bez náležitého efektu. V důsledku toho se u kampaní v obsahové síti Skliku během jara zhustila aukce (počet inzerentů zůstal, ale ubylo ploch, kde je možné vydávat reklamu), což mohlo vést ke zvýšení CPC a úbytku zobrazení reklamy. V Skliku po úpravách zaznamenali zlepšování konverzních poměrů, protože z obsahové sítě přichází kvalitnější návštěvnost.

Seznam.cz Nákupy

Seznam plánuje propojení Skliku a Zboží tak, aby bylo možné veškerou produktovou inzerci spravovat přes jednu platformu. Spuštění Seznam Nákupů bude předcházet celá řada kroků a finální spuštění je plánováno na rok 2022

Hotové je aktuálně sjednocení konverzních kódů Zboží a Skliku. Od července 2021 je nově možné propojit statistiky Zboží.cz do Skliku, aby bylo možné jednoduše porovnat výkon produktových inzerátů (a dalších kampaní) vůči výkonu Zboží.cz.

Fáze Seznam.cz Nákupů:

Seznam.cz Nákupy

Aktualizace algoritmu Google - Page Experience

Google začal od poloviny června postupně nasazovat aktualizaci algoritmu zvanou Page Experience, která je navržená tak, aby zvýhodňovala stránky s výborným uživatelským zážitkem (tedy User Experience). Nejde o žádnou revoluci - obsah webu bude stále hrát velmi důležitou roli. 

Nové signály jsou rozděleny do několika oblastí: načítání (rychlost), obtěžování uživatele, bezpečnost a soukromí (HTTPS) a přívětivost pro mobilní uživatele.

HTTPS - co to je a proč ho mít na webu?

HTTPS je šifrovaný protokol komunikace mezi internetovým prohlížečem uživatele a webovým serverem, který eliminuje riziko zneužití dat. Důvodem pro nasazení je samozřejmně vyšší bezpečnost, ale i lepší pozice v organickém vyhledávání (viz příspěvek výše). 

Pokud se chcete dozvědět víc, na našem blogu najdete několik článků, ve kterých se dozvíte co je HTTPS a jak si certifikát pořídit, co je třeba pohlídat při přechodu na HTTPS a co vám přechod na HTTPS přinese

Kulturní tip na závěr: Ibérica 2021

Jako každý rok podporujeme festival iberoamerických kultur Ibérica, přijměte naše pozvání a přečtěte si, na co se letos můžete těšit.

Iberica 2021

 

Autor: Tým SOVA NET, 29. 7. 2021

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás

Your name *
Odesláním formuláře přijímáte naše Zásady zpracování osobních údajů.
Děkujeme za vyplnění formuláře.Odeslání formuláře se nezdařilo.