Proč se hodí přejít na HTTPS?

 Pokud váš web stále nemá HTTPS, níže jsme sepsali několik důvodů, proč by měl mít.

Pěkně od začátku

Na blogi jsme již řešili, co je https a jak ho pořídit.  Ve zkratce je HTTPS eliminuje rizika zneužití dat - data odesílaná pomocí HTTPS jsou zabezpečena protokolem Transport Layer Security (TLS). 

Proč si HTTPS pořídit?

Důvodů je hned několik. Pojďme se na ně podívat postupně.

1. Bezpečnost

Nejdůležitějším bodem je samozřejmě bezpečnost. HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) je šifrovaný protokol komunikace mezi internerovým prohlížečem uživatele a webovým serverem, který eliminuje riziko zneužití dat, které proudí mezi webem a zákazníky. Může se jednat o data z formulářů, osobní údaje nebo údaje o platebních kartách.

2. Lepší pozice ve vyhledávání

O "bezpečnější internet" se snaží Google, ale už i Seznam. Oba prohlížeče  zvýhodňují weby, které jsou zabezpečené protokolem HTTPS.

3. Lepší využití služeb

Protokol HTTPS vyžaduje řada služeb, které spadají pod Google. Pokud si tedy HTTPS pořídíte, můžete spustit např. produktové kampaně v Google Ads.

4. Vyšší rychlost webu

Webové stránky s HTTPS jsou mnohem rychlejší díky SPDY protokolu, který dokáže sdružovat požadavky na jednotlivé soubory.

5. Chrome označuje nezabezpečené weby

Od července 2018 Chrome označuje nezabezpečené weby, což působí velmi nedůvěryhodně :)

 Výhody HTTPS pěkně shrnul na svém blogu  Seznam.

Co dál?

Dál si můžete přečíst, jak pořídit  certifikát HTTPS a jak vybrat ten správný. Potom si přečtěte článek, co pohlídat při přechodu na HTTPS. Doporučený postup pro přesměrování webu sepsal i Seznam.

 

Autor: Ing. Eliška Horká, 10. 9. 2018

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás

Your name *
Odesláním formuláře přijímáte naše Zásady zpracování osobních údajů.
Děkujeme za vyplnění formuláře.Odeslání formuláře se nezdařilo.