Letní novinky v online marketingu

Ještě jsme si ani pořádně nezvykli na nový název Google Ads a už na nás Google chrlí jednu novinku za druhou. Pozadu samozřejmě nezůstává ani Seznam. Pojďme se podívat, co je nového…

Větší prostor zaujmout ve vyhledávací síti

Velkou radost všem PPCčkařům udělal Google rozšířením textových inzerátů o třetí titulek a druhý popisek. Navíc, řádky popisku nyní mají místo původních 80 rovnou 90 znaků. Celkově je tedy nyní možné využít až o 130 znaků více než tomu bylo dříve. A to je pořádná porce místa navíc!

Rozšíření textové reklamy

AdWords Editor 12.5

S příchodem rozšíření textových reklam musel nutně přijít také update AdWords Editoru, který bude schopen s tímto vylepšením pracovat.

Akční Nabídky a události na firmách

Byli jste zvyklí každých 14 dní obnovovat Akční nabídku na firmy.cz? Těmto dnům je konec. Seznam přichází s náhradou ve formě tří různých nabídek: Akční nabídky, Běžné nabídky a Události. Více informací zde

Google Partners nově v Google Ads

Nedávno Google informoval o přesunu Google Partners do Google Ads. Koncem roku tak již budou veškeré informace o odznaku Google Partners či propagačních kupónech přímo v rozhraní Ads.

Návštěvnost z obrázků přehledně v Google Analytics

Veškerá návštěvnost z Obrázky Google se bude nově v Analytics  v reportu zdrojů zobrazovat v řádku „google images/organic“. Dříve se tato návštěvnost skrývala v obecném řádku „google/organic“ a tak Google upozorňuje na pokles u dat pod touto položkou. Více o informací o změně na blogu Google.

Návštěvnost z obrázků v Google Analytics

Konec automatickému zasílání faktur

Nakonec jsme si nechali jednu špatnou zprávu. Z důvodu změny obchodních podmínek již nebude možné nechat si automaticky zasílat faktury z Skliku a Google Ads emailem. Nezbývá tedy, než si zase zabrouzdat v rozhraní a osvěžit si, jak se dají faktury stáhnout ručně. 

Zajímají vás novinky z online marketingu? Pak nezapomeňte sledovat náš Facebookový profil a získejte všechny novinky mezi prvními!

Mohlo by vás také zajímat:

Autor: Tým SOVA NET, 29. 8. 2018

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás

Your name *
Odesláním formuláře přijímáte naše Zásady zpracování osobních údajů.
Děkujeme za vyplnění formuláře.Odeslání formuláře se nezdařilo.