Video řekne více než 1 000 slov

Marketingové video. Určitě jste o něm už slyšeli, ale třeba jste si řekli, že to není nic pro vás, a že se bez něj hravě obejdete. Pokud je toto váš případ, zbystřete. Pravda je totiž taková, že technologie za poslední roky pokročily kupředu a co se zdálo jakou pouhý doplněk marketingových kampaní, se začíná stávat hlavním nástrojem. V tomto článku si řekneme, proč je video marketing tak efektivní a proč by se do něj vaše firma měla pustit také.

Co to vlastně je?

Video marketing je velmi účinná forma marketingu, kdy jsou videa používána k propagaci vaší firmy, služeb či produktů. Toto médium je dnes tak rozšířené díky moderním technologiím, především chytrým mobilním telefonům, které vám umožňují jednoduchý přístup k video obsahu na internetu. Na trhu došlo k velkému posunu a vaše firma by na něj měla pružně zareagovat. Například právě natáčením videí.

 

Co natáčet?

Na základě toho, čeho chcete videem dosáhnout, můžete zvolit rozdílné přístupy. My si uvedeme ty nejčastější z nich, ovšem kreativita bude v tomto případě vaší efektivní zbraní. Typy videí můžete jakkoliv kombinovat a případně si vymyslet vlastní formu, jakou chcete informace svým sledovatelům podávat.

Jedním z nejvyužívanějších typů jsou firemní/brandová videa. Můžete v nich obeznámit klienty s filozofií vaší firmy a spojit vaši značku s tvářemi lidí, kteří za ní stojí. Je vhodné klientům ukázat vaše prostory, zaměstnance, výrobky… Zkrátka co nejvíce přiblížit zákazníkům váš svět.

Chystáte ve firmě nějakou novinku nebo přidáváte do své nabídky nový produkt? Není lepší způsob, jak to sdělit, než produktovým videem. V tomto typu video prezentace vysvětlíte, jak vaše služba či produkt funguje a jaké jsou jeho výhody.

Videa, která obsahují nějakou recenzi nebo zkušenosti s daným produktem, zase pomůžou nerozhodným zákazníkům s nakupováním.

Přiblížit svou firmu můžete i pomocí videí z akcí – například z firemního večírku nebo z konference, kterou pořádáte. Můžete zde natočit rozhovory se zaměstnanci a ukázat přátelskou atmosféru, která ve vaší společnosti panuje. To může hodit hlavně v případě, kdy potřebujete do firmy přilákat nové lidi.

 

Proč se to vyplatí aneb trocha statistiky

Možná si říkáte, proč je ale kromě snadné dostupnosti na internetu video tak oblíbeným marketingovým nástrojem? Na tuto otázku existuje hned několik odpovědí, které si zde uvedeme a blíže rozebereme.

  • Lidé neradi čtou. Je to zkrátka tak, podle výzkumu na webu HubSpot si více než 72 procent uživatelů raději pustí video, než aby četli text. Video dokáže člověka zaujmout díky své vizuální stránce a dělá z něj tak atraktivní spojení sdělení a zábavy.

  • Video přesvědčuje k nákupu. Určitě už jste to někde viděli – video propagace výrobku dokáže velmi snadno utvrdit zákazníka v tom, že je koupě produktu tím správným rozhodnutím. Díky videu totiž klient vidí skutečný rozměr výrobku, jeho použití a případně i spokojeně vyhlížejícího aktéra, který vypadá s produktem šťastně. A šťastní přece chceme být všichni, ne?

  • Video je nejoblíbenější médium na internetu. Proto tolik lidí tráví svůj čas sledováním YouTube. Video obsah je zkrátka zábavný a člověk u něj vydrží sedět celé hodiny. Proto se vyplatí začít tvořit a obohatit nabídku YouTube o videa ze své firmy.

  • Emoce, emoce, emoce. To je to, co lidé oceňují jak ve filmech, tak v reklamních videích. Díky nim získáte sympatie zákazníků, ale také jejich důvěru, která je v obchodním vztahu velmi důležitá. Díky videu budete tento vztah budovat a získáte věrného zákazníka.

Pokud vás tyto důvody nepřesvědčily, přejděme teď k datům. Internet je plný statistik z oblasti video marketingu a všechny ukazují na totéž: video je budoucnost marketingu. Například z průzkumu společnosti Wyzowl vyplývá následující:

  • 89 % video marketérů tvrdí, že video jim přináší dobrou návratnost investic.

  • 87 % video marketérů tvrdí, že video zvýšilo návštěvnost jejich webových stránek.

  • 80 % video marketérů tvrdí, že video přímo pomohlo zvýšit prodej.

Zkrátka využití videa v marketingu se vyplácí ve všech směrech.

 

Zvládnu to sám?

A teď zřejmě přichází vaše otázka: „Dokážu vytvářet video obsah své firmy svépomocí nebo si musím sehnat profesionála?“ Jedná se o poměrně složitou otázku. Pravdou je, že v dnešní době, kdy všichni disponují kvalitním mobilním telefonem a je tak snadné dohledat online střihové programy zdarma, se nabízí odpovědět, že ano. To je mimochodem také odpověď, kterou najdete na většině internetových blogů zaměřených na video marketing.

Nicméně to nikdy není tak jednoduché – přeci jenom je vhodné si uvědomit, že tvorba profesionálního videa sice stojí dost peněz, ale má také velkou návratnost. Pokud oslovíte profesionálního tvůrce videí se zkušenostmi, budete mít jistotu, že vaše videa zákazníky osloví a budou tak efektivním nástrojem ve vaší marketingové strategii. Plusem je, že vám agentura pomůže i s plánováním videí a s jejich správným promováním na internetu. Vaše videa se tak dostanou k velkému množství lidí, budou vypadat profesionálně a zaujmou.  A to je váš cíl především.

 

Už spousta firem pochopila, že marketingová videa jsou skvělým způsobem, jak se k zákazníkům přiblížit, pobavit je a ukázat jim kvality jejich firmy. Přidáte se k nim i vy?

Autor: Denisa Kupsová, 14. 1. 2022

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás

Your name *
Odesláním formuláře přijímáte naše Zásady zpracování osobních údajů.
Děkujeme za vyplnění formuláře.Odeslání formuláře se nezdařilo.