Výpis článků pro kategorii IT technologie

Mobilegeddon - týden poté

30. 04. 2015

Že se na internetu chystá mobilní revoluce, věštil Pavel Ungr již koncem roku 2012. A ona nepřišla. Tedy pokud za revoluci nepovažujeme plíživé dosahování postupných vítězství. V českých zemích nepřišla ani o rok, dokonce ani o dva roky později. Využívání mobilního internetu vytrvale roste, ale stále pod očekáváním různých prognóz vzniklých ve veselé náladě vždy na konci roku.


Jak zkrotit stránky s chybou 404

1. 07. 2013 Michal Klajban
Jak zkrotit stránky s chybou 404

S chybou typu 404 (tzv. čtyřistačtverka) se uživatelé internetu setkávají zcela běžně. Znáte to: plni nadšení a nadějí kliknete někde na odkaz, začne se načítat stránka a… nic. Stránka nebyla nalezena. Můžete mít jednostránkový web a stejně se vám bez problémů stane, že budou návštěvníci k vám na web chodit na stránku s kódem 404. Čtěte dále a dozvíte se, jaké jsou příčiny vzniku chybových stránek, jak udělat vše pro to, abyste jim předcházeli, a jak si stránku s kódem 404 přizpůsobit tak, abyste minimalizovali situaci, kdy uživatel stránku okamžitě zavře a jde raději jinam.


Internetu v Česku je dvacet let. Všechno nejlepší!

13. 02. 2012 Tým SOVA NET
Internetu v Česku je dvacet let. Všechno nejlepší!

Český Internet dnes slaví narozeniny. Přesně 13. února 1992 se poprvé připojili pražští akademici na ČVUT ke světové počítačové síti. Ta byla tehdy v plenkách. Česká a Slovenská Federativní Republika se oficiálně přidala k necelé čtyřicítce připojených zemí.


Protipirátské zákony ztrácí v USA politickou podporu

23. 01. 2012 Tým SOVA NET
Protipirátské zákony ztrácí v USA politickou podporu

Viditelné vyjádření protestu proti připravované americké internetové legislativě, zejména zákonům SOPA a PIPA, zdá se, zabralo. Návrhy opatření, které by umožnili držitelům autorských práv vypínat celé stránky s nelegálním obsahem, ztrácí zastánce v americkém Kongresu. K případnému uplatnění svého práva veta v této záležitosti se vyjádřil i prezident Obama.


Nastal den protestu, den (bez) Wikipedie

18. 01. 2012 Tým SOVA NET
Nastal den protestu, den (bez) Wikipedie

Středa 18. ledna se zapíše do historie jako den online protestu. Zasloužila se o to především internetová encyklopedie Wikipedia, která ohlásila jednodenní odstavení svých stránek. Chce tím vyjádřit nesouhlas s připravovanými americkými zákony SOPA resp. PIPA.


Veletrh CES zahájilo rozloučení Microsoftu

10. 01. 2012 Tým SOVA NET
Veletrh CES zahájilo rozloučení Microsoftu

Největší mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a počítačové a komunikační technologie CES, který dnes začal v americkém Las Vegas, zahájila tradičně společnost Microsoft. Byla to však poslední úvodní přednáška v podání CEO společnosti Stevea Ballmera. Microsoft se s po patnácti letech s veletrhem loučí.


Internetové video není budoucnost ale pravá současnost

6. 01. 2012 Tým SOVA NET
Internetové video není budoucnost ale pravá současnost

S příchodem nového roku se pravidelně objevují i předpovědi budoucích trendů týkající se internetu. Zaměříme se dnes na jeden z nich, za který odborníci považují video obsah. Hned na úvod ale musíme říct, že video už není tou pravou budoucností internetu, ale jeho právě probíhající současností. Kam se však v roce 2012 dostává?


Debugování ve skriptovacích jazycích

2. 01. 2012 Zbyněk Petr
Debugování ve skriptovacích jazycích

K čemu slouží debugování a jak na něj vyzrát? Jeden z možných způsobů si popíšeme v dnešním článku.


Jak vytvářet mobilní aplikace jednodušeji

28. 12. 2011 Bc. Ján Križanský
Jak vytvářet mobilní aplikace jednodušeji

Firmy a vývojáři zaměřující se na vývoj mobilních aplikací dnes řeší dilema, zda takové aplikace vyvíjet, nebo nikoliv. Hodně z nich tato platforma láká, ale zároveň odrazuje. Především díky různorodosti systémů, které na těchto zařízeních běží. Každá mobilní aplikace totiž vyžaduje osobitý přístup ve vývoji a následné optimalizaci pro jednotlivá zařízení. V tomto článku se podíváme na dva zajímavé nástroje, které vám mohou pomoci tohle dilema vyřešit.


Rychlost načítání stránek

7. 12. 2011 Ing. Petr Kořenek
Rychlost načítání stránek

Širokopásmové připojení podporuje rychlé datové přenosy. Proč se tedy některé webové stránky načítají tak pomalu? Na tuto otázku se pokusil odpovědět vývojový tým z Ghostery, který v USA provedl průzkum aplikací a nástrojů ovlivňující rychlost načítání stránek.