Výpis článků pro kategorii Sociální sítě

S kým máte tu čest? To Vám poví LinkedIn!

8. 12. 2015 Ing. Michaela Náplavová

Facebook má svoje dortíky a štěňátka. Twitter zas nečekané „kachny“ z médií a oznámení teroristů. Je LinkedIn poslední seriózní sociální síť na světě? Možná ano - možná ne. Rozhodně je ale jednou z nejvíce rostoucích v České republice - aspoň co se týče aktivních uživatelů!


Aktuální trojrozměrný trend marketérů se jmenuje SoLoMo

29. 03. 2012 Tým SOVA NET
Aktuální trojrozměrný trend marketérů se jmenuje SoLoMo

Pojetí firemního webu, online marketingu nebo internetové komunikace vůbec dostalo nový rozměr, respektive je aktuálně trojrozměrné. S Facebookem blížícím se jedné miliardě účtů, s lokálním užíváním sociálních sítí jako takových nebo přímo geolokačními službami a masově se rozšiřujícím mobilním internetem vlétlo mezi buzz words roku 2012 takzvané SoLoMo.


Sociální sítě v (dobrých) rukou novinářů

19. 02. 2012 Tým SOVA NET
Sociální sítě v (dobrých) rukou novinářů

V záplavě informací, která je hlavním efektem rozvoje digitálních technologií a elektronické komunikace v prostředí internetu, se dnes musí zorientovat nejen čtenáři, ale i původně zprostředkovatelé informací - novináři. Ty tam jsou doby, kdy stačil pečlivě vedený telefonní seznam popř. servis tiskových a informačních agentur. Současná žurnalistická rutina se už neobejde bez online připojení a ani bez sociálních sítí.


O OH v Londýně nebudou smět dobrovolníci psát na sociálních sítích

16. 01. 2012 Tým SOVA NET
O OH v Londýně nebudou smět dobrovolníci psát na sociálních sítích

Organizační výbor letních Olympijských her v Londýně přišel s nařízením týkajícím se 70 tisíců dobrovolníků, kteří budou v červenci a srpnu pomáhat při mezinárodní sportovní akci. Konkrétně hodlá regulovat jejich aktivity na sociálních sítích, jako je Twitter nebo Facebook. Přísná pravidla jim mají zakázat zveřejnit ze zákulisí her cokoliv jiného než oficiální informace pořadatelů.


Jak se Twitter naštval na Google kvůli sociálnímu vyhledávání

12. 01. 2012 Tým SOVA NET
Jak se Twitter naštval na Google kvůli sociálnímu vyhledávání

I když by se tak z nadpisu mohlo zdát, nejde zde o pohádku typu bylo-nebylo. Světový hráč na poli vyhledávání Google a sociální síť Twitter naopak zcela realisticky píší spíše příběh bylo-nebude.


Twitter mění podobu. Komu tím prospěje?

11. 12. 2011 Tým SOVA NET
Twitter mění podobu. Komu tím prospěje?

Vývojáři představili na oficiálním blogu Twitteru jeho nový vzhled. Běžní weboví uživatelé jej budou moci zhodnotit až během několika dnů či týdnů. Nyní je tedy spíše čas na prognózy, co vylepšením Twitter vůbec sleduje a co může jakákoliv změna znamenat pro malý český rybník. Může tím „síť ajťáků“ prospět snížení propastného rozdílu mezi jeho 80 tisíci aktivních uživatelů a aktuálně téměř 3,5 miliony registrovaných účtů na Facebooku v Česku? Hodlá přilákat také více inzerentů?


Trendy sociálního sdílení podle AddThis

18. 11. 2011 Tým SOVA NET
Trendy sociálního sdílení podle AddThis

AddThis – největší platforma pro sdílení na webu, vytvořila u příležitosti výročí 5 let působení na trhu speciální infografiku, ve které shrnuje zajímavá data, která se za dobu jejího působení podařilo nasbírat. Dozvíte se například, že lidé sdílí nejvíce ve středu, nejobvyklejší čas sdílení je 9:30 a že vůbec největší objem sdílení vlastně neprobíhá přes oficiální tlačítka sociálních sítí.


SEO vítězí v generování provozu a sociální sítě čeká nárůst investic

11. 11. 2011 Tým SOVA NET
SEO vítězí v generování provozu a sociální sítě čeká nárůst investic

SEO, neboli optimalizace ve vyhledávačích (Search Engine Optimization) je hlavním zdrojem provozu na weby pro B2C i B2B marketéry, jednoznačně vítězí nad PPC (Pay Per Click) kampaněmi i marketingem na sociálních médiích. Tyto trendy vyplývají z výzkumu online marketérů 2011 State of Digital Marketing, který realizovala kalifornská online marketingová agentura Webmarketing123.


Stránky Google+ má Národní knihovna, Česká televize a Mall.cz

9. 11. 2011 Tým SOVA NET
Stránky Google+ má Národní knihovna, Česká televize a Mall.cz

Google+ se otevírá firmám a organizacím, ty se mohou nyní jednoduše přiblížit svým příznivcům a zákazníkům. Celosvětové spuštění Stránek Google+ slibuje zajímavou změnu v komunikaci se zákazníky a příznivci značek a společností. Stránky přináší logiku fungování sociálních sítí do světa byznysu, umožňují najít svou oblíbenou firmu, nebo organizaci, tu pak lze doporučit svým přátelům, sledovat její profil, nebo přímo komunikovat s jejím týmem.


Google+ překročil hranici 50 milionů uživatelů

30. 09. 2011 Tým SOVA NET
Google+ překročil hranici 50 milionů uživatelů

Podle neoficiálního statistika Googlu, Paula Allena překročila v těchto dnech sociální síť Google+ hranici 50 milionů uživatelů. Tohoto počtu uživatelů dosáhl Google+ ve velmi krátké době, za pouhých 88 dní. Podle současných odhadů roste počet uživatelů této sociální sítě zhruba tempem 2 milionů uživatelů denně.