Výpis článků pro kategorii Google

Google Data Studio nově dostupný i v ČR

31. 03. 2017 Tým SOVA NET
Google Data Studio nově dostupný i v ČR

Google konečně pro ČR zpřístupnil zdarma online nástroj pro tvorbu reportů Google Data Studio (GDS). Data si jednoduše zobrazíte v srozumitelných přehledech, které je radost vyhodnocovat. Využít můžete jak přednastavené šablony, tak vytvořit svoje vlastní přehledy. Stačí jen propojit GDS s příslušnými systémy (Google Analytics, Google AdWords, YouTube Channel) a začít tvořit.


Dva místo šedesáti. Ne, Google nešetří, ale sjednocuje

3. 02. 2012 Tým SOVA NET
Dva místo šedesáti. Ne, Google nešetří, ale sjednocuje

Pravidla ochrany soukromí a pravidla užívání služeb neboli Terms of Service, kodexy nebo licenční ujednání – texty, které většina běžných uživatelů online služeb podrobně nečte. Občas není divu, sáhodlouhé dokumenty vyžadují čas, soustředění a mnohdy také povědomí o právním jazyce. Přesto je stále aktuálněji na místě věnovat těmto ujednáním, která vyžadují náš souhlas, pozornost.


Jak se Twitter naštval na Google kvůli sociálnímu vyhledávání

12. 01. 2012 Tým SOVA NET
Jak se Twitter naštval na Google kvůli sociálnímu vyhledávání

I když by se tak z nadpisu mohlo zdát, nejde zde o pohádku typu bylo-nebylo. Světový hráč na poli vyhledávání Google a sociální síť Twitter naopak zcela realisticky píší spíše příběh bylo-nebude.


Klíčové ukazatele výkonu v Google Analytics II.

5. 01. 2012 Tým SOVA NET
Klíčové ukazatele výkonu v Google Analytics II.

V první části článku jste se dozvěděli obecně o KPIs, v druhé části najdete informace o klíčových hodnotách výkonu, o možnostech jejich sledování podle WebSeo Analytics a také o ukazatelích, které se zaměřují na konkrétní oblasti efektivity vašeho webu. Mezi důležité hodnoty patří zejména reporty týkající se viditelnosti vašeho webu, statistiky interakce s vaší stránkou včetně komunikace přes sociální sítě, transakční ukazatele a ukazatele, které vyhodnocují efektivitu webu podle geografických kritérií. 


V jakém duchu vyhledáváme? Na Googlu je doba Facebooku a sčítání lidu

14. 12. 2011 Tým SOVA NET
V jakém duchu vyhledáváme? Na Googlu je doba Facebooku a sčítání lidu

Google pravidelně odhaluje ducha současné doby. V rámci přehledu Google Zeitgeist sestavuje žebříčky uživateli nejčastěji zadávaných slov ve svém vyhledávači. V Česku jim v roce 2011 dominuje Facebook, největší nárůst počtu vyhledání zaznamenalo v meziročním srovnání sčítání lidu.


Google přitopil před Vánoci. Rozjel české Nákupy

5. 12. 2011 Tým SOVA NET
Google přitopil před Vánoci. Rozjel české Nákupy

Nakupování vánočních dárků přes internet si můžete usnadnit novou službou Google Nákupy. Lokalizovaná nabídka zboží z e-shopů je v češtině a přibližuje se zavedeným konkurentům jako je Zboží.cz nebo HeurekaGoogle nově jen nepřekládá nabídku všech e-shopů do češtiny, ale zpřístupňuje sortiment tuzemských obchodníků. Zákazníci mohou využít aktuálního umístění a u vyhledaného zboží najít prodejnu v okolí.


Klíčové ukazatele výkonu v Google Analytics I.

24. 10. 2011 Tým SOVA NET
Klíčové ukazatele výkonu v Google Analytics I.

Klíčové ukazatele výkonu, neboli Key Performance Indicators (KPI) odkazují na soubor metrik, které odrážejí výkonnost či úspěšnost organizace v plnění stanovených cílů. Ve dvou dílech našeho článku vám představíme 20 klíčových ukazatelů výkonu podle WebSeo Analytics. Zjistíte, jaké jsou nejdůležitější KPI z pohledu online marketingu a jak lze tyto ukazatele sledovat v Google Analytics. 


Tlačítko +1 od října také u grafických reklam

23. 09. 2011 Tým SOVA NET
Tlačítko +1 od října také u grafických reklam

Tlačítko Google +1, které slouží k doporučování obsahu přímo ve vyhledávání, bude od října fungovat také u grafických reklam po celém internetu. Dosavadní úspěch tlačítka souvisí především s faktem, že doporučení od důvěryhodného kontaktu představuje jeden z nejcennějších zdrojů informací.


Google zvyšuje výkon své reklamní sítě

8. 07. 2011 Tým SOVA NET
Google zvyšuje výkon své reklamní sítě

Google oznámil zvýšení objemu investic do inovací v cílení, optimalizaci i měření. K tomuto účelu také představil konkrétní nástroje, ty se zaměří především na vylepšení měření grafických reklamních kampaní a zvýšení jejich transparentnosti a hodnoty. Výsledkem těchto inovací může být rapidní zvýšení efektivity vašich online kampaní. Všechny uvedené funkce jsou k dispozici ve službě AdWords ve všech jazycích.


Nová sociální síť: Google+

4. 07. 2011 Tým SOVA NET
Nová sociální síť: Google+

Google přichází s dlouho očekávaným a pilovaným projektem sociální sítě, který se má stát účinnou konkurencí Facebooku. V současné době je Google+ plus.google.com ve fázi testování a mohou se k němu přidat pouze pozvaní uživatelé (od 8.7. je již Google+ otevřen všem uživatelům, kteří mají účet u Google – viz. @GooglePlusTweet). Fáze Field testu má ukázat nedostatky a možnosti pro implementaci dalších prvků. V čem má být Google+ lepší než Facebook? Nový projekt nabízí především přehlednost a snazší užívání, má být chytřejší a otevřenější.